Jesteś w sekcji:   Strona główna  > 

Aktualności

 >  Zamówienia budowlane

Powrót do listy aktualnościDrukujZamówienia budowlane


GDZIE SZUKAĆ OGŁOSZEŃ O PRZETARGACH BUDOWLANYCH?
dodano: 2012-11-28 10:39:14

Podmiot zamawiający ma obowiązek opublikować ogłoszenie o przetargu. Sposób w jaki ma być opublikowana informacja o przetargu uzależniony jest od wartości zamówienia.

 

 

PRZETARGI PONIŻEJ KWOTY 14.000 EURO
Gdy wartość zamówienia publicznego jest mniejsza niż 14.000euro (przeliczane wg bieżącego kursu na PLN) osoba zamawiająca może opublikować taką informację np. na tablicy ogłoszeń. Zamawiający może samodzielnie podjąć decyzję o tym, gdzie zostanie wystawione ogłoszenie o przetargu. Istnieje również możliwość, że zamawiający nie opublikuje nigdzie ogłoszenia o przetargu, a ewentualni oferenci otrzymają indywidualne zaproszenia do wzięcia udziału w konkursie ofert.


PRZETARGI POWYŻEJ KWOTY 14.000 EURO
W przypadku gdy wartość zamówienia publicznego jest większa niż 14.000euro (przeliczane wg bieżącego kursu na PLN) osoba zamawiająca ma obowiązek opublikować ogłoszenie o przetargu.


Tego typu przetargów należy szukać:

  • na tablicy ogłoszeń w siedzibie zamawiającego
  • w Internecie na stronie podmiotu ogłaszającego przetarg
  • w Biuletynie Zamówień Publicznych
  • w Internecie np. na portalu www.budujesz-kupujesz.pl

W Biuletynie Zamówień Publicznych znaleźć możemy ogromną ilość przetargów ze wszystkich branż. Przeglądanie informacji o zamówieniach publicznych w ten sposób jest nieefektywne i zajmuje sporo czasu.


Z pomocą przychodzi portal budujesz-kupujesz.pl, który rozwiązuje wszystkie te problemy w następujący sposób.


Na portalu www.budujesz-kupujesz.pl przetargi są aktualizowanego i pobierane z Biuletynu Zamówień Publicznych każdego dnia. Dodatkowo są one segregowane wg kategorii i województw co ułatwia poszukiwania.

 

 

Aby uzyskać dostęp do danych kontaktowych zamawiającego należy dokonać zamówienia w formularzu. Po dokonaniu zamówienia, uporządkowane i dopasowane do Twojej działalności informacje o przetargach, są wysyłane na emaila każdego dnia. To co istotne – przy większości ogłoszeń publicznych jest informacja o WADIUM, czyli kaucji, która daje nam do zrozumienia jakiego przekroju jest to przetarg.

 

 

 


PRZETARGI POWYŻEJ 130.000 EURO

Jeśli wartość przetargu jest wyższa niż 130.000euro mowa jest o przekroczeniu tak zwanego progu unijnego. Ogłoszenia o takich przetargach muszą być zamieszczone w Dzienniku Urzędowym Wspólnot Europejskich, a nie tak jak pozostałe w Biuletynie Zamówień Publicznych. Jeżeli zamawiający nie zamieści informacji o takim przetargu w Dzienniku Urzędowym Wspólnot Europejskich jednocześnie następuje unieważnienie zawartej umowy o wykonanie zamówienia publicznego na mocy ustawy Prawo zamówień publicznych art. 146 ust. 1 pkt.2.

 

Aktualne ogłoszenia o przetargach z całego kraju zobaczysz tutaj.


Komentarze (0)

Brak komentarzy.

zamknij

Logowanie

Jeżeli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

   

Loguj mnie automatycznie przy każdych odwiedzinach serwisu
zaloguj